Wojciech Palewicz Lek. dentysta

Lekarz dentysta

Jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej od 2004 roku i posiada prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty nr 1983813 (możesz to zweryfikować w centralnym Rejestrze Lekarzy Dentystów).

Wojciech Palewicz ukończył studia stomatologiczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w czerwcu 2004 r. W czasie studiów czynnie uczestniczył w pracach studenckich kół naukowych; później brał udział w licznych podyplomowych szkoleniach i konferencjach naukowych. Oprócz tego prenumeruje specjalistyczną prasę stomatologiczną, aby dostarczyć swoim pacjentom opieki na najwyższym poziomie. Od 2005 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i bierze regularnie udział w jego spotkaniach.

Sprawdź jakie uprawnienia daje tytuł lekarza dentysty (stomatologa).

Dyplomy z kursów stomatologicznych

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych Po endodoncji Jutro w stomatologii Materiały w stomatologii ochrona radiologiczna po leczeniu kanałowym periodontologia Protetyka RTG Dentysta praktyk Protezy

Publikacje

"Ocena przyczyn usuwania i przebiegu leczenia zębów zatrzymanych u osób dorosłych użytkujących ruchome uzupełnienia protetyczne" Jadwiga Waśkowska, Mariusz Geremek, Wojciech Palewicz, Paweł Szczepaniak, Rafał Koszowski. Magazyn Stomatologiczny 11/2005.

Artykuł w Nowinach Gliwickich napisany na podstawie udzielonego wywiadu (nieautoryzowany).

Prywatnie

Wojciech Palewicz z synkiem na wyprawie kajakiem Żona z dziećmi Córeczka

Wojciech Palewicz mieszka wraz z żoną i dwójką dzieci w Gliwicach.
W wolnych chwilach żegluje, pływa kajakiem i fotografuje. Jego marzeniem jest napisać doktorat ze stomatologii na Uniwersytecie Harvarda oraz skończyć studia podyplomowe dla dentystów na Uniwersytecie Rochester.

Renata Błaszków Asystentka stomatologiczna

W gabinecie dentystycznym "Nowy Świat" pracuje od 2008 roku - czyli prawie od początku jego istnienia.


Sandra StasiewiczHigienistka stomatologiczna

Trochę historii

Gabinet stomatologiczny przy ulicy Nowy Świat 47 powstał w 1993 r. Na początku były w nim dwa fotele dentystyczne, ale dla większego komfortu pacjentów i personelu zrezygnowano z jednego stanowiska. Swego czasu wejście do dentysty było z lewej strony, a nie od frontu. W 2007 roku w gabinecie przeprowadzono generalny remont i znacznie go przebudowano. Od tego czasu większa i ładniejsza jest poczekalnia, która dzięki tym zmianom zyskała dwa okna.

W 2008 r. Gabinet dentystyczny "Nowy Świat" uzyskał dotację z Unii Europejskiej w ramach RPO woj. śląskiego na zakup nowoczesnego sprzętu stomatologicznego. Dzięki niej w 2009 roku zakupiono stomatologiczny aparat rentgenowski marki Kodak oraz radiowizjografię tej samej firmy, umożliwiającą wykonywanie prześwietleń zębów techniką cyfrową, która umożliwia natychmiastową analizę obrazu na ekranie monitora, a także pozwala kilkukrotnie obniżyć dawkę promieniowania rtg otrzymaną przez pacjenta. Drugim ważnym zakupionym urządzeniem był endometr japońskiej firmy Morita, najprecyzyjniej wyznaczający długość kanału, ze wszystkich użądzeń tego typu, pozwala także na dokładne opracowanie kanałów rotacyjnymi narzędziami z wyjątkowo giętkiego stopu niklowo-tytanowego. Zakupiono także piaskarkę japońskiej firmy NSK.

W 2012 r. zainstalowano przy fotelu stomatologicznym kamerę wewnątrzustną - urządzenie to w znacznym stopniu ułatwia komunikację z pacjentem. Również nasi najmłodsi pacjenci lubią oglądać swoje ząbki na ekranie monitora.

Gabinet dentystyczny "Nowy Świat" w 2006 r. Stare wejście do gabinetu dentystycznego Widok na gabinet dentystyczny Poczekalnia u dentysty przed przebudową

Copyright: Lek. dentysta W. Palewicz

Webdesign: kinuzina.pl